Spotkanie z Monicą Coenraads

Jednym z najważniejszych pytań dla całej Rettowej społeczności jest kwestia opracowania leku. Świadomość, iż trwają intensywne prace w wielu kierunkach, stawiające sobie za cel opracowanie lekarstwa jest dla wielu rodzin ważnym elementem motywacji do działania. Podczas webinarium z Monicą Coenraads kierującą Rett Syndrome Research Trust  50 uczestników miało możliwość zapoznania się z prowadzonym przez RSRT projektem „Cure360” i wynikającymi z niego aktualnymi postępami poszczególnych kierunków badań nad lekiem oraz perspektywami jego wdrożenia. To było ważne spotkanie dzięki, któremu rosną nadzieje na realną możliwość pokonania ciężkiej choroby jaką jest zespół Retta. Już niedługo dostępne będzie na naszej stronie nagranie ze spotkania wraz z jego tłumaczeniem.
 

Warsztaty komunikacji wspierającej wspomaganej eyetrackingiem

Warsztaty eyetrackinguW sobotę 19.12.2020 r. równając krok do bieżących wyzwań edukacyjnych po raz pierwszy spotkaliśmy się on-line na szkoleniu z komunikacji wspierającej wspomaganej eyetrackingiem 🙂. Dzięki możliwościom zdalnego spotkania w naszych warsztatach wzięło udział ponad 30. słuchaczy z całej Polski. Dziękujemy pani Katarzynie Łuszczak z firmy ATABI za poprowadzenie wspaniałego webinarium, dzięki któremu kolejni rodzice i terapeuci mogli odkrywać tajniki Tobii Communicator 5 i eyetrackingu 🙂.
Jako, że czasy teraz nietypowe to i zdjęcie ilustrujące spotkanie także 🙂. Widok na wykładowczynię i obsługę techniczną 😀

Efektywne wprowadzenie eyetrackingu jako wsparcie komunikacji u dzieci z zespołem Retta.

Komunikacja alternatywna i wspomagająca od lat wzbogacana jest o zastosowanie nowoczesnych technologii wspomagających. Wyzwaniem dla specjalistów i rodzin osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi staje się zarówno dobór najlepszego rozwiązania, jak i jego wprowadzenie i zastosowanie.

Podczas warsztatów przedstawimy wiedzę dotyczącą sterowania komputerem za pomocą wzroku oraz praktyczne umiejętności z zakresu obsługi programów i urządzeń. Istotnym elementem warsztatów będą zagadnienia metodyczne dotyczące pracy z dziećmi obsługującymi komputer i komunikującymi się za pomocą wzroku.

Celem warsztatów jest dostarczenie Uczestnikom kompetencji zarówno w zakresie podłączania i uruchamiania urządzeń, jak i codziennej pracy z nimi. Szkolenie odbędzie się w dniu 19.12.2020 r. od godz. 09:00 do 14:00 w formie webinarium. Szczegółowe informacje o programie oraz zapisy dostępne są na stronie wydarzenia http://www.moge-potrafie-chce.rettsyndrome.pl 

Zapraszamy również na stronę wydarzenia na FB